8 najgorszych produktów dla Twoich zębów

8 najgorszych produktów dla Twoich zębówMówią ci to, co jesz. I nie ma lepszego miejsca, to można zobaczyć, niż w zębach. To dlatego, że wiele produktów i napoje mogą powodować nalot, który zadaje poważne obrażenia zębów. Płytka nazębna-to bakterie, wypełnione samoprzylepnej folii, która przyczynia się do chorób dziąseł i próchnicy. Po tym, jak jesz słodką przekąskę lub posiłek, cukier, powodują bakterie wytwarzają kwasy, które atakują szkliwo zęba. Gdy szkliwo jest zniszczona, może rozwinąć się próchnica. Próchnica-najbardziej powszechna choroba przewlekła, z którym borykają się ludzie w wieku od sześciu do 19 lat, według centrum kontroli i prewencji chorób. Powodują powikłań, takich jak ból, problemy z żuciem i ząb ropnie. I jeśli nie szczotkujesz i nitkujesz zęby, płytka nazębna twardnieje i zamienia się w kamień nazębny. Kamień nazębny nad dziąsłami może spowodować zapalenie dziąseł, wczesna postać choroby dziąseł. Jak można zapobiec nalot od siejąc spustoszenie na usta? Ponadto, należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie i nici dentystycznej i regularnie odwiedzać dentystę, staraj się unikać lub ograniczyć produkty poniżej. Nie jest to zaskakujące, że słodycze to źle dla twojej jamy ustnej. Ale kwaśny lizak zawiera różne rodzaje kwasów tłuszczowych, które są sztywniejsze na twoich zębach. Plus, bo oni do żucia, oni przyklejają się do zębów przez długi czas, więc najprawdopodobniej spowodować gnicie.

chwycić kawałek czekoladki

Czy masz ochotę na słodycze, chwycić kawałek czekoladki, które można szybko żuć i łatwo umyć. Myśleć dwa razy, kiedy idziesz do supermarketu chleba dział. Gdy żujesz chleb, twoja ślina rozkłada skrobię w cukier. Teraz przekształcony w lepkich substancji półstałych, chleb przykleja się do szczeliny między zębami. I co może być przyczyną próchnicy. Gdy pragniesz trochę węglowodanów, dążyć do mniej wyrafinowanych odmian, jak pszenica. Zawierają mniej Cukrów i nie tak łatwo się zepsuł. Wszyscy wiemy, że picie alkoholu nie jest do końca zdrowy. Ale czy wiecie, że kiedy pijesz, masz пересохнет w ustach? A suchość w ustach brakuje śliny, że musimy zachować nasze zęby są zdrowe. Ślina zapobiega przywieraniu żywności do zębów i zmywa resztki jedzenia. To nawet pomaga rozwiązać wczesne oznaki próchnicy, chorób dziąseł i innych infekcji jamy ustnej. Aby pomóc utrzymać usta nawilżona, pić dużo wody i używać do płukania fluoru i doustnych nawodnienia rozwiązania. Wszyscy wiemy, że niewiele, jeśli w ogóle, dobre przychodzi z sody lub pop, nawet jeśli tam jest słowo “dieta” może. Ostatnie badania nawet odkryli, że spożywanie dużej ilości gazowanych soda może być szkodliwe dla zębów, jak metamfetaminy i kokainy. Napoje gazowane pozwalają nalot produkować więcej kwasu, aby atakować szkliwo.chwycić kawałek czekoladki

Pokrywając swoje zęby w kwasie

Tak, że jeśli pić sody cały dzień, w istocie, pokrywając swoje zęby w kwasie. Plus to wysusza usta, czyli masz mniej ślinotok. I ostatni, ale nie najmniej, ciemne napoje gazowane mogą odbarwić lub zabarwić zęby. Uwaga: nie myć zębów zaraz po spożyciu napoje gazowane; to może przyspieszyć rozpad. To wszystko zawiera się woda, więc to normalne żucie lód, prawda? Nie jest tak, według american dental Association. Żuć substancja może uszkodzić szkliwo i sprawiają, że podatne na stomatologiczne nagłych sytuacjach, takich jak odpryski, pęknięcia lub złamanych zębów, lub расшатались korony. Można użyć lodu, aby schłodzić picie, ale nie żuć na nim. Aby nie ulegać pokusie, wybrać schłodzoną wodę lub napoje bez lodu. Pomarańcze, grejpfruty i cytryny są bardzo smaczne owoce i soki, i pakowane z witaminą C. ale ich zawartość kwasu mogą korodować emalia, co zęby są bardziej narażone na próchnicę. Nawet wyciskanie cytryny lub limonki do wody dodaje się kwas, aby się napić. Plus, kwasy z owoców cytrusowych może być uciążliwe, aby owrzodzenia w ustach. Jeśli chcesz uzyskać dawkę ich w przeciwutleniacze i witaminy, jeść i pić je w umiarkowanych ilościach podczas jedzenia i spłukać wodą po. Chrzęst chipsów wiecznie spełnienia dla wielu z nas. Niestety, są one również zawierają skrobię, która zamienia się w cukier, który może wpaść w pułapkę między zębami i pożywieniem dla bakterii w blaszki. Ponieważ rzadko tylko jeden, produkcji kwasu z żetonów trwa i trwa przez jakiś czas. Po tym, jak już na torbę, nicią, aby usunąć zacięte cząstki. Można chyba założyć, że suszone owoce są zdrową przekąską. To może być prawda, ale dużo suszonych owoców — suszonych moreli, śliwek, fig i rodzynek, aby wymienić tylko kilka — lepkie. Utknąć i czepiają się zęby i szczeliny, pozostawiając dużo cukru. Jeśli lubisz jeść suszone owoce, upewnij się, że można wypłukać usta wodą, a następnie szczotkować zęby po. I dlatego, że są mniej skoncentrowane z cukrem, on jest najlepszym wyborem zamiast jeść świeżych wersji!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *