5 kroków, aby uwolnić się od obżarstwa

5 kroków, aby uwolnić się od obżarstwaJedzenie nie tylko pielęgnuje ciało, ale i koi, i nasyca tak, że jest wielki powód, dlaczego nasze relacje z jedzeniem może być bardzo trudne. Anoreksja i bulimia mogą być najczęściej mówili o zaburzenia odżywiania, ale i od obżarstwa (nie mylić z okresowym przejadania się) w rzeczywistości jest najczęstszym zaburzeniem odżywiania w USA. To wpływa do około 5% populacji, 40 procent z nich to mężczyźni–niesamowity fakt, biorąc pod uwagę inne formy zaburzeń odżywiania, jak zwykle, dwa razy częściej u kobiet.

Zanim powiemy o tym, jak zatrzymać przejadanie się, porozmawiajmy o tym, co to jest i jak to się różni, niż przejadanie się.

RÓŻNICA MIĘDZY OBŻARSTWA I PRZEJADANIA SIĘ

Obżarstwo-to nie to samo, co odprężyć się w trakcie specjalnego wydarzenia, święta lub wakacje. Przejadanie się zazwyczaj powtarzające się zachowanie, nie rzadko i zazwyczaj mają kilka, jeśli nie większość z tych cech:

Spożywanie dużej ilości jedzenia, nawet jeśli fizycznie nie jesteś głodny

Jedzenie szybciej niż normalny

Aż do momentu, kiedy nie jest zbyt pełna

W samotności lub w tajemnicy

Poczucie rozłączenia podczas kopa (określane również jako “zombie” uczucie)

Czując obrzydzenie, depresja, i/lub winy po przejadanie

Kluczowa różnica między obżarstwa i świadome pobłażania-jest to rodzaj wrażenie, że jedzenie jest bardziej wydajny, niż ty.

JAK ZATRZYMAĆ OBŻARSTWOJAK ZATRZYMAĆ OBŻARSTWO

Chciałbym po prostu отбарабанить niektórzy po prostu szybko naprawić, porady, które dadzą ci pełną kontrolę i wyleczy cię od kopa, nie tak po prostu. Z biegiem czasu i wysiłku, kompulsywne obżarstwo pokonać. Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, aby rozpocząć, aby uwolnić się od kopa i rozpocząć swoją drogę do naprawdę zdrowe relacje z jedzeniem:

1. ZACZYNA SIĘ KAŻDY ZACZNIE PIĆ Z PAUZĄ

Podczas porządku (który w rzeczywistości zaczyna się w głowie, przed jedzeniem nigdy nie dotknie twoich ust), ważne jest, aby zrozumieć, że ta część ciebie, która chce jeść niezależnie od konsekwencji, jest obecny i w kontroli. Wykorzystaj tę okazję, aby stworzyć przestrzeń dla myśli i refleksje przed lub w trakcie porządku. Ostrożnie zapytać siebie, aby spróbować poczekać 60-90 sekund, zanim umieścić jedzenie w ustach.

Robić: pozwól sobie znać, że nie Można powstrzymać się od jedzenia, najprawdopodobniej, po prostu biorąc czas, aby się zatrzymać.

Nie: powiedz sobie, że nie możesz mieć wszystko to, czego pragniesz. To prawdopodobnie spowoduje uzasadnienia, dlaczego to jest w porządku zacznie pić (tj. “nie bardzo dużo zjadłam dziś” lub “ja jutro zrobię lepiej”), a także wzmacniają chęć do jedzenia.

2. ZROBIĆ “WYWIAD PILENIE”

Jeśli można pomyślnie utworzyć pauzę, rozpocząć “wywiad pilenie”. Czule i pięknie zbadać, gdzie jest chęć do jedzenia mieszka. To w twojej głowie, uszach, klatce piersiowej, jamy ustnej, dłoni, lub na zewnątrz, jak mgła? Spróbuj sobie tylko wyobrazić sobie, opisać. Następnie, delikatnie zapytaj siebie, jeśli ci nic więcej nie potrzeba, oprócz jedzenia.

Robić: słuchać i czekać na słowa pop w swoim umyśle. Możesz usłyszeć ciszę lub dużo hałasu–to u każdego jest inaczej. Zobacz, czy inne słowo lub uczucie pojawia się, na przykład, samotny, zły, smutny, hiper-lub intensywny. Głęboki, powolny oddech i postaraj się poczuć, jak powietrze wypełnia, a następnie opuszcza płuca, podczas gdy badania pilenie.

Nie: nie lekceważmy uczucie “nic”, kiedy próbuję zrobić wywiad pilenie. Nawet “nic” – to jest coś. A no staram się nie odrzucać to, co może wydawać się głupie lub niepowiązane wspomnienia i uczucia, które się pojawiają. To wszystkie ważne informacje o tym, dlaczego nie obżarstwa.

3. ZAPISZ GO

Po przerwie i “wywiad pragnienie” można lub nie można kontynuować z porządku–co jest całkiem normalne. Celem jest, aby zrozumieć, do porządku więcej, niż go zatrzymać, i teraz nadszedł czas, aby udokumentować to, co odkryli.

Sprawdź: kiedy już nie jest w porządku stanie zanotować, że nauczył się: gdzie wzywają żyje; co to było; co on czuł, że myśli przyszło ci na myśl. Czy pragnienie, aby stać się silniejszy lub słabszy? Tam był wzrost w gniew, smutek czy wstyd? Zapisz to wszystko.

Nie: nie czekaj zbyt długo, zanim ty spisz to wszystko. To jak próbować sobie przypomnieć sen po przebudzeniu–im dłużej czekasz, tym mniej pamiętam.

Rób to jak najczęściej. Pauza, wywiady, nagrania. Zbierz jak najwięcej informacji o podstawowych uczuciach, jak możesz.

4. BĄDŹ DOBRY DLA SIEBIE

Po porządku często wchodzić w stan samooskarżenia. Tak potężne, jak jest to potrzebne, aby ukarać może czuć, polecam zamiast praktykować życzliwość.

Zrobić: być wyrozumiały i tolerancyjny siebie–jak można być innym. Pamiętaj, że dobry, kochający, delikatny głos z “wywiad pilenie”. Myśl dobre myśli, jak “ty”, “jesteś wspaniały człowiek”, lub “to coś więcej, niż tylko brak samokontroli.”

Nie stawiaj się w dół, karać lub obwiniać. To może być bardzo trudne dla niektórych. Jeśli tak, zapisz.

5. SZUKAĆ WSPARCIA5. SZUKAĆ WSPARCIA

Badając pragnienie lub potrzebę porządku i praktykować życzliwość może zmniejszyć częstotliwość i intensywność ciągów, ale to też nie jest zły pomysł, aby szukać wsparcia. Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu zaburzeń odżywiania może pomóc ci zrozumieć i zrozumieć wszystkie informacje zebrać i poprowadzić cię na swojej drodze. Organizacje takie jak National association zaburzenia odżywiania (NEDA) może być dobrym źródłem informacji, aby pomóc ci rozpocząć proces leczenia. Dowiedz się więcej na temat Neda, i inne zaburzenia odżywiania organizacji na całym świecie.

Dlatego, że nasze stosunki z tym jedzeniem to jest tak skomplikowane i potężne, zajmuje znacznie więcej, niż wiedzy o żywieniu, aby go naprawić. Ale z cierpliwością, samopoznania i wsparcia, przejadanie się może być pobity. Dla tych, którzy już próbowali poradzić sobie z obżarstwa, za pomocą ograniczające i kary metody przed zadać sobie pytanie, czy oni pracowali. Jeśli nie, może czas spróbować czegoś innego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *